mocowanie.pl REKLAMA:
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Plakaty informacyjne
2013-05-13

Ukazały się plakaty informacyjne w zakresie mocowania ładunków. 

W ramach serii wydawniczej poza plakatach w zakresie ADR ukazały sie opracowania związane z techniką stosowania cystern oraz w zakresie ogólnych zasad mocowania i mocowania gazów z butami. Plakaty są do nabycia przez stronę www.sklep-kierowcy.pl

Prezentacja multimedialna http://m.youtube.com/watch?feature=g-high-u&v=80rIvZ0BL7k

O mocowania - po nowemu

 

[ czytaj całość ... ]
Obowiązkowe szkolenie
mocowanie.pl , 2012-06-06

Mocowanie - warsztat praktyczny

Ostatnie zmiany w prawie, oraz całkowicie nowa sytuacja prawna, z którą będziemy mieli do czynienia od 1 stycznia 2013 roku w zakresie mocowania ładunków wymaga, by uczestnicy operacji transportowych tacy jak kierowcy, załadowcy, rozładowcy oraz spedytorzy uzupełnili swoją wiedzę.

UWAGA! Od 1  stycznia 2013 roku pojawi się w Polskim prawie nowa okoliczność. Jest nią wpisanie do umowy ADR konieczności stosowania normy EN12195 podczas mocowania ładunków.

Zapraszamy na szkolenia organizowane pod patronatem serwisu mocowanie.pl

Kontakt

Beata Muller tel. 608506475 lub mail: tsl@szkolenie.edu.pl

[ czytaj całość ... ]
Odpowiedzialność załadowcy i przewoźnika
Redakcja , 2012-02-01
Informujemy, ze w dniu 16 lutego w Warszawie odbędzie się warsztat praktyczny poświecony mocowaniu ładunków.
[ czytaj całość ... ]
Zalecenie dla blach
2011-09-15
Pod adresem:

http://www.stahl-online.de/Deutsch/Linke_Navigation/Wirtschaft_Politik/Rohstoffe__Beschaffung_und_Logistik/1442_VEmpf-Bleche-2011-08-01.pdf

można  pobrać wytyczne w zakresie mocowania stali opracowane przez  Gesellschaft für Transport-, Umschlag und Lagerlogistik mbH (TUL LOG), Dresden oraz TÜV NORD Mobilität GmbH

[ czytaj całość ... ]
Nowe wydawnictwo
2011-09-15

Informujemy, że nakładem ASMAP ukazała się rosyjska wersja Vademecum Mocowania Ładunków z 2009 roku. Pozycja ma ułatwić kierowcom posługującym się językiem rosyjskim w poprawnym mocowaniu ładunków. Wydawnictwo powstało dzięki współpracy firmy DOLEZYCH.
[ czytaj całość ... ]
Zalecenie dla Papieru
2011-05-03
3 maja 2011 r  niemieckie stowarzyszenia Bundesverband Güterkraftverkehr Logistik und Entsorgung (BGL) e.V.  oraz Verband Deutscher Papierfabriken e.V. (VDP) opublikowały zalecenia w zakresie mocowania rolek z papierem.
Minimalne wymagania można znaleźć pod adresem:
http://www.bgl-ev.de/daten/news/2011/MINDESTANFORDERUNGEN_PAPIERROLLEN.PDF
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z redakcją serwisu.
 
[ czytaj całość ... ]
Badamy Pasy - Złoty Pas 2011
2011-04-15

Kiedy przed paru laty po raz pierwszy redakcja kwartalnika „Towary Niebezpieczne” rozpoczęła projekt badawczy mający za zadanie sprawdzić to, na co może liczyć kupujący pasy nie przypuszczaliśmy, że inicjatywa ta stanie się cyklicznym wydarzeniem.

Pierwotnie naszym celem było tylko sprawdzanie, czy zapisy na etykiecie odpowiadają faktycznym parametrom pasa. Badanie opierało się na tym, że zakupione pasy poddawaliśmy próbie wytrzymałościowej. Dzięki wyskalowanej maszynie wytrzymałościowej obciążaliśmy pasy, by osiągnąć siłę, która okazywała się wystarczająca by zniszczyć pas. W bieżącym roku badanie prowadzone jest w ramach współpracy pomiędzy redakcją kwartalników „Towary Niebezpieczne” oraz „Prawo w Transporcie”.

 

Liczyliśmy także włókna taśmy z której wykonano pas, sprawdziliśmy napinacze oraz etykiety. Program badania był oparty o zalecenia normy określającej parametry wytrzymałościowe. Co prawda, nawet sama norma określa dopuszczalną tolerancję i błąd, jednak postanowiliśmy, by oceniać pasy na podstawie jednostkowych produktów. Przyjęliśmy założenie że dla kierowcy nie ma znaczenia to, co który pas musi się okazać zgodny z normą i jaka jest tolerancja. Jeśli kupuję pasy, to chcę mieć pewność, że każdy egzemplarz gwarantuje bezpieczeństwo. Założenia naszego konkursu są zatem ostrzejsze niż norma.

W pierwszych dwóch edycjach mieliśmy tylko jednego zwycięzcę. Kolejne lata pokazały, że coraz więcej produktów spełnia wymagania norm. Bardzo nas to ucieszyło.


[ czytaj całość ... ]
Mocowanie certyfikowane - opłacalna opinia
2011-02-28

Mocowanie ładunków jest jednym z głównych problemów w transporcie. Szczególnie podczas transportu międzynarodowego. Przewoźnik mocujący ładunek zgodnie z normami   obowiązującymi w Polsce (a te są bardzo ogólne) może zostać ukarany za niewystarczające zamocowanie. Nakładane kary wahają się od kilkunastu do kilku tysięcy euro. Są zatem bardzo dotkliwe. Podczas spotkania Okrągłego Stołu Transportu organizowanego w lutym br. przez redakcje kwartalnika „Prawo w Transporcie” przedstawicielom służb kontrolnych z Niemiec polscy przewoźnicy postawili pytanie - co można zrobić, by uzyskać pewność, że wykonane mocowanie nie będzie kwestionowane przez funkcjonariuszy służb kontrolnych? Uzyskana odpowiedź wskazała jednoznacznie na konieczność uzyskania certyfikacji dla sposobu mocowania ładunku. Rozwiązaliśmy ten problem dla Państwa!

[ czytaj całość ... ]
NAWIGATOR KIEROWCY ZAWODOWEGO - KIERUNKOWSKAZ W PRACY KIEROWCY
2010-07-15
Nowe wydawnictwa pod patronatem www.mocowanie.pl

NAWIGATOR KIEROWCY ZAWODOWEGO
KIERUNKOWSKAZ W PRACY KIEROWCY


Zmieniające się przepisy czynią zawód kierowcy coraz trudniejszym. Już dawno do historii odeszły czasy, gdy wystarczyło posiadać pojazd by dumnie nazywać się przewoźnikiem. Prawodawstwo międzynarodowe oraz regulacje krajowe powodują, że coraz więcej informacji jest potrzebnych kierowcy by bezpiecznie i skutecznie dowieść ładunek. W ostatnim czasie zmieniły się także normy w zakresie szkolenia kierowców zawodowych. Każdy nowy adept sztuki kierowania pojazdem musi ukończyć szkolenie zwane kwalifikacją wstępną oraz zdać egzamin państwowy. Nowa seria podręczników, zawierająca obecnie cztery tomy w przyjaznym użytkownikowi formacie „kieszonkowym" stanowi podsumowanie informacji niezbędnych dla przygotowujących się do egzaminu oraz niezbędnych praktykom w codziennej pracy.


[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2010
2010-06-11
Z przyjemnością informujemy, że ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w tegorocznym konkursie "Złoty Pas" będzie miało miejsce w dniu 22 czerwca Br podczas IV edycji konferencji TRUCK & BUSINESS DAY 2010, organizowanej 22 czerwca w Warszawie przez czasopismo Truck&Business Polska.
[ czytaj całość ... ]
¦‹«123456»›¦ strona 4 z 6
Polityka prywatności, cookies i w zakresie danych osobowych
 Nasze akcje
2017-11-29
Współpraca z programem "NA OSI"
[ czytaj całość ]
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg