mocowanie.pl REKLAMA:
 O Nas Nowości Kalkulator Teoria Konsultacje wydawnictwa Nasze inicjatywy Pobierz gratis kontakt
 NOWOŚCI
Rekomendacje w zakresie mocowania butli
2015-06-09
W dniu 8 czerwca 2015 r po raz pierwszy w historii podczas sprawy przeciwko kierowcy o złe zamocowanie ładunku sąd w oparciu o rekomendacje stowarzyszenia ETOS w zakresie mocowania ładunków oddalił zarzuty przeciw kierowcy. Sprawa dotyczyła mocowania butli z gazami w pojazdach. Rekomendacje poza wskazaniami w zakresie mocowania zawierają wyliczenia oraz raport z badań przyspieszeń powstających w transporcie ładunków. Podstawę dla nich stanowią normy PN-EN 12195 arkusz 1 oraz PN-EN 12164. Treść rekomendacji jest do pobrania w Europejskim Stowarzyszeniu na Rzecz Bezpieczeństwa Operacji Transportowych ETOS.
Więcej www.etos.org.pl 
[ czytaj całość ... ]
Naciski na osie - Polska praktyka niezgodna z prawem!
2015-04-29
Komisja Europejska przychyliła się do stanowiska reprezentowanego przez Stowarzyszenie ETOS odnośnie bezprawności działań służb kontrolnych nakładających kary za naciski na osie większe niż dopuszczalne na danej drodze ale niższe niż 11,5 tony.
[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2015 - czyli co wiemy o stosowaniu pasów
2015-03-06

Tegoroczne badanie „Złoty Pas” poświęcimy problematyce stosowania pasów. W poprzednich latach sprawdzaliśmy ich stan, wytrzymałość i fakt wprowadzania nowatorskich myśli. W tym roku chcemy skupić się na sposobie wykorzystania pasów przez użytkowników. Jak pokazuje doświadczenie kierowca najczęściej stara się naprężyć pas tak ... by ładunek nie spadł. Prowadzi to bardzo często do uszkodzeń zarówno pasa jak i ładunku. W tym roku chcemy sprawdzić jakie możliwości producenci zapewniają kierowcy by mógł on dobrze wykorzystać pas. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie tego jak poprawie stosować pasy. Rozstrzygnięcie nastąpi w drugiej połowie roku.

[ czytaj całość ... ]
Wytyczne w zakresie mocowania butli
2015-02-19
[ czytaj całość ... ]
Złoty Pas 2014 Wręczony
2014-11-17

W roku 2014 nagrodę Złoty Pas 2014 dla najbardziej innowacyjnych producentów środków mocujących otrzymali:

  • Firma Dolezych Polska za napinacz DoRapid® oraz siatkę bezszwową DoKEP®-SITnet®,
  • Firma Load-Lok Polska Sp. z o.o. za system burt Mega Huckepack XLS  oraz rozwiązanie ŒZurrwinde,
  • Firma Cordstrap Polska SP. z o.o. za spinkę do ładunków dynamicznych Dynablock.

Tegoroczne badanie środków mocujących ZŁOTY PAS 2014 zmieniło się w poszukiwanie innowacyjnego produktu dla mocowania.
Serdecznie Gratulujemy! 

[ czytaj całość ... ]
Nowy kurs w zakresie mocowania
2014-07-22

Wydawnictwo emepress w ramach platformy elearningowej www.elearning.baza-wiedzy.edu.pl opublikowało kurs w zakresie mocowania ładunków. 

 

[ czytaj całość ... ]
Naciski na osie - będzie zmiana prawa
2014-07-02

Stowarzyszenie na rzecz bezpieczeństwa Operacji transportowych ETOS wraz z redakcją kwartalnika Towary niebezpieczne od przeszło roku wspiera przewoźników ukaranych za przeważenia pojazdów na drogach o dopuszczalnym nacisku niższym niż 11,5 tony. W ramach prac złożona została skarga do Komisji Europejskiej, w której przyznano rację przewoźnikom. Sprawa jest rozwojowa. W ostatnim czasie w wyniku kolejnego zapytania Ministerstwo poinformowało o rozpoczęciu prac nad zmianą polskiego prawa.

 

[ czytaj całość ... ]
Ugoda w sprawie nacisków na osie
2014-04-28

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 kwietnia br otrzymaliśmy od Dywizji Transportu Komisji Europejskiej potwierdzenie, że dział prawny przekazał informacje o konieczności uruchomienia procedury w sprawie naruszenia przez Polskę przepisów prawa unijnego w zakresie nie dostosowania  sieci drogowej do uzgodnionego standardu. Warunkiem wstrzymania działań jest udzielenie pomocy dla pokrzywdzonych przedsiębiorców.

W ramach powołanego w tym celu stowarzyszenia pod nazwą Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Operacji Transportowych ETOS zamierzamy zawrzeć z rządem polskim ugodę, która będzie przewidywała zwrot poniesionych kosztów wynikających z nałożonych kar, w przypadku, gdy naciski na osie przekroczyły standard danej drogi ale nie przekroczyły wartości 11.5 tony na oś. 

Brak ugody stanie się podstawą uzasadniajacą wszczęcie postępowania, które może się skończyć żądaniem zwrotu wszystkich środków wydanych niewłaściwie na infrastrukturę drogową w Polsce. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przyłączenia się do stworzyszenia. 

 

Więcej informacji na www.etos.org.pl

[ czytaj całość ... ]
Zmiany w mocowaniu ładunków - 2015
2014-03-23

W dniach 6-9 maja 2014 w Genewie podczas 96 sesji Grupy Roboczej WP15 ONZ zostaną poruszone kwestie stosowania wytycznych modelowych i kodeksu praktyki IMO/ILO/UNECE w zakresie mocowania ładunku. Celem wniosku będzie wyjaśnienie które wytyczne  (i w jakiej wersji mają zastosowanie) oraz problemy rozłożenia i mocowania ładunku - Wniosek IRU aktualizacja 7.5.7.1 ADR Oznacz to, że rok 2015 przyniesie kolejne zmiany w zakresie podstaw prawnych do mocowania ładunków.

 

O wynikach prac będziemy informować na łamach kwartalnika TSL-Manager (www.tsl-manager.pl)

[ czytaj całość ... ]
Badanie mocowania
Marek Rożycki , 2013-11-15
W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej zapytan odnośnie określenia wymagań mocowania dla pojazdów nie spełniajacych norm. 
W celu ulatwienia polskim przewoźnikom i załadowcom prac rozpoczęliśmy gromadzenie danych o wykonanych testach i badaniach.
Zgromadzone dane wykorzytsujemy do zoptymalizowania zaleceń. 
[ czytaj całość ... ]
¦‹«12345»›¦ strona 2 z 5
 Nasze akcje
2013-05-23
Mocowanie optymalne
[ czytaj całość ]
2011-03-26
Wypadek z piwem
[ czytaj całość ]
[zobacz wszystkie nasze akcje]
 Polecamy
box_sklep_kierowcy.pngbox_towaryniebezpieczne.pngbox_reach.jpg